Ambasadorja franceze, vizite e papritur te teatri kombetar

Ndaje

Ambasadorja e Francës në Shqipëri, Cristina Vasak, vizitoi sot ambjentet e Teatrit Kombëtar dhe anëtarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

Sipas njoftimit në profilin e Aleances në Facebook, diplomatja franceze pa gjendjen e godinës dhe u informua me zhvillimet e fundit.

“Sot në Teatër na vizitoi ambasadorja e Francës në Shqipëri, znj. Christina Vasak. Ajo vështroi gjendjen e Tearit, bisedoi me disa nga protestuesit që po qëndronin në Shesh në ato momente, dhe u informua për zhvillimet e fundit”, shkruan Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në Facebook.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje