VIDEO/Qëndresa për Teatrin vazhdon, artistët i tregojnë vendin deputetit që i vizitoi gjatë natës

Ndaje

Deputeti Kujtim Gjuzi nuk është pranuar nga qytetare dhe artistë pranë teatrit Kombëtar. Teksa artistët qëndruan natën duke e gdhirë ne mbrojtje të godinës, Kujtim Gjuzi kalon pranë tyre.

Ora ka shënuar 03:20, kur një automjet tip Mercedez është ndalur në sheshin e Teatrit dhe prej andej ka zbritur Gjuzi.

I veshur me kostum, deputeti është përballur me reagimin e ashpër të qytetarëve që e kanë cilësuar si provokim praninë e tij.

Video e mëposhtme tregon momentet kur qytetarët përzënë Kujtim Gjuzin:

Ne oren 3.20 ,provokimet vazhdojne.Nuk lejuam ,qe ky shesh te behet pise nga sharlatanet si Kujtim Gjuzi.I treguam vendi ,duke ikur me bisht nder shale.Ky shesh eshte i shenjtë .

Publiée par Tasha Cipi sur Lundi 22 juillet 2019

Mbremjen e djeshme dhjetëra qytetarë sollën ushqime për të gjithë ata që sakrifikuan natën për ti dalë  në mbrojtje godines.

Agu ne sheshin e teatrit!

Publiée par Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sur Lundi 22 juillet 2019

Solidaritet te sheshi i Teatrit..ushqim dhe shume dashuri…sheshi nuk leshohet..

Publiée par Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sur Lundi 22 juillet 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje