Gomonia në Vlorë shkon larg dhe rrezikon mbytjen, nisin hetimet nga policia

0Shares
0

Dy persona janë shpëtuar fatmirësisht nga mbytja në Vlorë. Policia kufitare në bashkëpunim me rojen bregdetare të Vlorës i kanë shpëtuar dy personat të cilët gjendeshin në një gomone.

Raportohet  se gomones “Stuhia 1375” i shte prishur timoni dhe për këtë arsye kishte lëshuar sinjalin SOS. Defekti dhe sinjali SOS janë dhënë në brigjet e Vlorës në afërsi të ishullit të Sazanit.

Policia mori në pyetje dy shtetasit që ndodheshin në gomone dhe po hetohet dokumentacioni i mjetit lundrues, si dhe arsyeja përse gomonia ka shkuar deri në atë zonë.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje