Eurot në Toyota/Mbërrijnë prokurorët nga Belgjika, ja kur pyetet dhe kryedemokrati

0Shares
0

Kanë mbërritur në Tiranë një grup prokurorësh të ardhur nga Belgjika lidhur me dosjen e shumëpërfolur të “Toyota Yaris”.

Prokurorët belg do të zhvillojnë takim me grupin që po heton dosjen në fjalë ndërkohë që vizita është mbajtur e fshehur nga autoritetet shqiptare.

Ndërkohë mësohet se dhe kryedemokrati Lulzim Basha do te pyetet rrety asaj që ka dijeni lidhur me mjetin e ndaluar në Pikën e Kalimit Kufitar në Durrës ku u gjetën 3.5 milionë euro. Konkretisht ai do te pyetet te enjten.

Nderkohe, prokuroret belge mesohet se do të pyesin personalisht 4 të arrestuarit,  Edi dhe Klevi Liken, Alban Mollaymeri dhe Agim Cekan. Prokurorët belg kanë kërkuar që të mbahet larg media nga ky hetim.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje