Vrasja e Festim Latos, vellai shpjegon biseden me policine hollandeze

Pavarësisht se nuk ka asnjë lajm të konfirmuar nga policia shqiptare, për vrasjen e Festim Latos në Holandë, miqtë dhe të njohurit e tij, vazhdojnë me mesazhet e ngushëllimit.

Vëllai i tij, Xhemil Lato ka thënë për Shqiptarja.com, se mbrëmjen e djeshme e kishin kontaktuar autoritetet holandeze për t’i dhënë familjen lajmin e vrasjes së vëllait në një atentat.

Është e vërtetë. Më ka marrë policia holandeze direkt dhe më njoftoi. Nuk e di kur ka ndodhur ngjarja, dje nga ora 21:00 më morën. Nuk dimë gjë më shumë. Kemi dërguar njeri atje të merret vesh. Janë edhe fëmijët atje. Kemi 4-5 ditë që kemi folur për herë të fundit, komunikoi me nënën, por nuk na kishte shprehur ndonjë rrezik. Festimi jetonte atje, por është i ndarë nga gruaja”, tha Festim Lato.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje