“Nuk do gjesh më gjurmë LSI”, Rama përgjigjet për mesazhin ndaj Metës: S’ka nevojë për plane…

Ndaje

kryeministri Edi Rama komentoi gjerësisht edhe mesazhet drejtuar kreu të shtetit, i cili me heret publikoi mesazhet ne telefonine tij të dërguara nga kryeministri, i cili kerkonte eleminimin e LSI dhe PD. (kliko ketu). 

Në përgjigje të interesit të gazetarëve Rama tha se nuk ka nëvojë për planë për të eleminuar opozitën, pasi ajo po  vetëeliminohet.

Për fat të keq të atyre që ende e besojnë këtë opozitë, nuk ka nevojë për plane për të eleminuar opozitën sepse është në kapacitetet të plotë për tu vetëeliminuar. Procesi vijon në një rrugë që e kanë zgjedhur vetë qorrazi. E rëndësishme për ne është ti qëndrojmë besnik të gjithëve, atyre që na votuan por edhe që s’na votuan. Këto historitë 7*7 bëjnë 42, ia kemi lënë opozitës. PS e kandidatët kanë marrë mbështetje përtej cdo pritshëmrie, dhe mbi këtë bazë kemi nis punën për fitoren e radhës në 2021” u shpreh Rama.
loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje