Itali/ Punëtori shqiptar kërcënon me hedhje nga vinçi, ja arsyeja

Ndaje

Një shqiptar ka hipur sipër një vinçi dhe ka kërcënuar se do të hidhet nga 30 m.

Ngjarja është regjistruan në orën 7 të mëngjesit të sotëm në Giulianova Lido në Itali. Shqiptari ishte ish-punonjës i kompanisë që do të ndërtonte një godinë në zonën përreth.

Sipas mediave italiane, shqiptari nuk ishte paguar nga kompania për të cilën kishte punuar.

Në vendngjarje erdhën menjëherë zjarrëfikësit, një patrullë karabinierësh, si edhe kryebashkiaku Costantini.

Shqiptari zbriti nga vinçi vetëm në momentin që u sigurua se firma do t’i paguante 3400 eurot që i detyrohej.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje