EMRAT/Makina e ambasadës humbi kontrollin, shtohen të plagosurit në Librazhd

Automjeti i ambasadës ruse është përplasur me një mjet tip “Benz”. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Kthesa e Murashit”, ndërsa shkak dyshohet se ka qenë lagështia në rrugë.

Ndërkohë sipas burimeve, bëhet me dije se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur tre persona, shoferi i “Benz”, Besnik Gora  25 vjeç, dhe dy shtetas rusë, burrë e grua,  Nikhain Kruchinina 35 vjeç dhe Darja Igor Kruchinina 35 vjeçe.

Drejtuesi i makinës ka pësuar një frakturë, po ashtu edhe diplomati, ndërsa bashkëshortja e tij ka dëmtime në gjoks.

Nuk dihet ende nëse në automjet ka qenë edhe ambasadori rus, Aleksandër Karpushin.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje