Nuk ka pushim për Bashën/ Shkon papritur në Kavajë për protestën e 8 Korrikut

Ndaje

Dy ditë para protestës kombëtare të 8 Korrikut, për liderin e opozitës nuk ka pushim. Ai ka shkuar pasdite në Kavajë për t’u takuar me drejtuesit e Partisë Demokratike atje në funksion të organizimit sa më të mirë për pjesëmarrje sa më të madhe në 8 Korrik.

Kreu i opozitës, i cili ka ecur në këmbë deri në një prej bareve të Kavajës, ku ka  kryer takimin informal me drejtuesit e degës, shoqërohej nga Sekretari i Pargjitshëm Gazment Bardhi dhe kryetari i Bashkisë se Kavajës. Zoti Basha tha se beteja e opozitës për zgjedhje te lira e të ndershme është nuk ka per të njohur kthim pas derisa kjo betëjë të fitohet.

Lideri i opozitës shorehu mirënjohjen për këdo që i është bashkuar kësaj beteje dhe tha se është shumë e rëndësishme që protestës së 8 Korrikut t’i bashkohen sa më shumë shqiptarë nga ata që refuzuan Edi Ramën.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje