VIDEO/Dua Lipa sjell në Kosovë një tjetër këngëtare me famë botërore

Ndaje

Këngëtarja shqiptarja Dua Lipa do të sjellë në Kosovë një tjetër yll nderkombetar, e famshme në të gjithë botën. Në festivalin e Sunny Hill do të performojë dhe Miley Cyrus, një prej ikonave të pop music në Amerikë.

Lajmin e ka dhënë vetë Dua përmes një postimi në rrjetet sociale, me video eksluzive nga vetë Miley që prononcohet dhe duket e lumtur qe do te vizitojë Kosovën.

Kujtojmë se Miley ka luajtur në disa role në Disney Channel, si filmi “Hannah Montana” dërsa ndër vite ka krijuar këngë të fuqishme që kanë depërtuar në industrinë muzikore.

Përmendim mes tyre “Wrecking ball”, “The Climb”, “Malibu”, “We cant stop” dhe hite të tjera, të cilat ajo do ti këndojë në kryeqytetin e Kosovës, për publikun nga mbarë Evropa.

https://www.instagram.com/p/BzXu7HXBDkm/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje