Raporti për zgjedhjet, OSBE: Votuesit nuk patën mundësi reale për të zgjedhur

Vëzhguesit ndërkombëtarë po japin raportin e tyre lidhur me zgjedhjet që u mbajtën një ditë më parë në Shqipëri.

Shefja e zyrës së OSBE në Tiranë, Audrey  Glover ka marrë fjalën ne keto momente teksa ka theksuar se do të lenë faktet të flasin duke respektuar paanshmërinë gjatë procesit të vëzhgimit.

Ajo ka theksuar se zgjedhjet lokale janë mbajtur pa marrë paraysh interesat lokale në përgjithësi.

Ajo e pranoi se në këto zgjedhje, zgjedhësit nuk patën mundësi reale të zgjidhnin atë që donin, referuar faktit që kishte nga një kandidat në 31 Bashki.

(vijon…)

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje