“Simpatizantë të PS goditën me thikë qytetarin”, Salianji denoncon rastin e rëndë në Ersekë

Ndaje

Një denoncim i fortë ka ardhur nga ish-deputeti Ervin Salianji, i cili bën me dije se militantët e PS janë bërë të dhunshëm.

Sipas tij, kanë sulmuar me thikë një simpatizant të PD, duke i shkaktuar plagë në gjymtyrë.

Nê Ersekë banditë të Partisë Socialistë kanë goditur rreth ores 20;00 me thikë mbështetësin e Partisë Demokratike E.Kendezi duke i shkaktuar plagë në gjymtyrë, sherri ka ndodhur pêr shkak të kërcenimit që banditet qe punojne ne administrate e kane kercenuar te shkoje në zgjedhje. Qytetari ka denoncuar në polici dhe policia nuk ben asnje nderhyrje per shkak se agresori sipas tij ështē kryetar i Fressh Kolonjë!

I bêj thirrje policisë së shtetit për reagim të menjehershem dhe drejtuesve politike te Rilindjes në Qarkun e Korçës që të denojnë aktin dhe te distancohen menjehere”,-shkruan ish-deputeti në rrjetet sociale.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje