Rama ne Vlore, demokratet ne proteste perballe tij

Ndaje

Partia Socialiste ka zgjedhur qytetin e Vlorës për të zhvilluar në orën 20:00 mitingun përmbyllës për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Mësohet se shtabi elektoral ka vendosur përgjatë “Lungomares” 10.000 karrige, duke synuar arritjen e një pjesëmarrjeje më të madhe krahasuar me mitingun përfundimtar të socialistëve për zgjedhjet qendrore të vitit 2017.

Në qarkun e Vlorës, PS-ja ka emeruar kryetar bashkie serish Dritan Lelin pavaresisht ee atje ka vendosur kandidature simulante “Bindja”.

Ndërkaq, dega lokale e Partisë Demokratike ka informuar se është duke u përgatitur për mbajtjen e një proteste pranë perimetrit të zonës, ku socialistët do të finalizojnë fushatën e tyre elektorale.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje