Bylykbashi: Presion i jashtëzakonshëm mbi tregtarët e tregut të fruta-perimeve në Durrës, që të marrin pjesë në votimet e të dielës

Ndaje

Në një postim në facebook Oerd Bylykbashi ka thënë se po zhvillohet presion mbi tregtarët e tregut të fruta-perimeve në Durrës.

Kjo për arsye që ata të marrin pjesë në votimet e të dielës.

Postimi I plotë:

Banditet e Bashkise Durres po ushtrojne ‎presion mbi personat qe shesin te tregu i fruta-perimeve i Durresit per t’i detyruar te votojne diten e diele bashke me familjet e tyre.

Tregtaret jane kercenuar qe nese nuk votojne te dielen, ne 30 qershorin e Edi Rames, atyre do t’u hiqet leja e tregtimit ne tregun e fruta-perimeve.

Tregtaret denoncojne se objektivi i ketyre banditeve me pushtet te PS me ne krye Dakon eshte qe te arrijne te sajojne me cdo kusht dhe cdo menyre 48 perqind te pjesmarrjes ne votim‎.

Kjo eshte veper penale. Por prokuroria e Arta Markut nuk vepron sic nuk ka vepruar per dosjen 339 te vjedhjes se zgjedhjeve ne Durres ne 2017.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje