Maliqi thumbon keq Ramën: Mbahu Komandant! Në 30 do festosh ditëlindjen tënde të fundit

Ndaje

Deputeti Lefter Maliqi vazhdon sërish me sulmet dhe thumbimet e tij ndaj Kryeministrit Rama, duke i vendosur atij epitete si  kalorës të Rilindjes së bandave, drogës, krimit, korrupsionit e pasigurisë.

Deputeti shkruan se Meta po i del në ëndërr Ramës, pasi nuk ka frikë nga dekreti për anulimin e zgjedhejve, por nga ndonjë dekret që do e çojë atje ku e meriton nga pabesitë e tij.

Në një mesazh në “Facebook”, Maliqi shkruan se Rama s’ka më miq besnik, pasi ata që e njohin po e lënë në vetmin e tij, në marrëzinë e dëlirin që e ka kapur.

Postimi i Lefter Maliqit:

Video flet vet. E harroj dhe Gramozin në Tepelenë kjo tregon që harroj PS perfundimisht kaloresi i Rilindjes se bandave,droges,krimit,korrupsionit,pasigurise etj Analize reale,Kalorësi ska miq besnik, pasi ata qe e njohin po e lënë në vetmin e tij në marrëzin,delirin qe e ka kap dhe për pushtet e karrige është i gatshëm te djeg vendin. Miqt e tij si ka më si Kocon,Tahirin,Dakon,Xhafën,Kacin,Zhejin etj,Ky i fundit habitet thote sështë Edi që njoha pa u bere Kalores i Rilindjes,eeeh cte bënë karrigia,pushteti te frynë pa mase.

Rudinat i dhunoj,i goditi e fyeu,njera e nderuar ne Shqiperi,tjetra la mandatin e deputetes, prej të marrit e iku në vendin e lirise ne USA.Me familjen spo merrem se s’ështe pjesë e etikes dhe moralit tim pasi flet vet shkaterrimi qe i berë familjes së madhe PS duke i sherbyer familjes së Rindjes se kapur nga Oligarkët.Se di cu bë me Dashin e Bab Myslimit se e ke pas shumë përzemer.Ndoken e Cuken i futi ne burg.Roshin e perdori,Ahmetajn e Gjiknurin i coj deputet te thjesht duke i futur shqelmin.Nashon e divorcoj pasi e donte shume.Lulin ne 2017 e beri qe ti besonte marrezive te tij por tani se bind dot më.

Ilirin e doje shume per te fituar si kryebashkiak ne 2007 dhe per tu bere Kalores ne 2013, por Iliri tani po i del në ënderr se ska frikë nga dekreti per anullimin e zgjedhjeve por nga ndonje dekret qe do e coj atje ku e meriton nga pabesitë e tua.Mgjse perveç filmit vdekja e kalit,taulanti kerkon nje moter,gjeneral i ushtrise vdekur ty te ka pelqyer shume dhe filmi Udha e shkronjave me priftin.Por kujto shprehjen Tunxh o bir… Moniken e kujton kur sheh filxhan gjermanisht dhe je në siklet se te del parashikimi keq.Doktori te del ne enderr sa here qe pi mall,sa here qe kalon ne rrugen e kombit,kur te dhemb beli dhe pikon ne pantallona.

Keshillat e doktorit si degjon per testin e droges dhe vizite tek spitali 5.Shoket e bandave i fute ne burg ca nga halli ca nga pergjimet, ca nga akuzat e ish ambasadorit Amerikan. Mbahu trim se ke dhe tao taon,ciu ciun, mamicen,Balluken, Batonin e arsimit dhe te Gent Cakës,Llesh kimikun dhe Çucin e gjethes figut ,dhe keta skanë parë gjë akoma,dardha e ka bishtin prapa.Ëndrra të bukura po sheh o trim,mos u dorëzo dhe po dështove karrigen dhe pikturat merri me vete ne Surrel,ateher dhe une do te vij vizite se njeriu duhet jo vetem ne dite te mira por edhe ne të vështira. Hidhe topin në kosh o basketbollist kampion, se me cpo shoh po te ngel ne dorë dhe lali i fiqeve po pret ta rrembej nga dora.

Mos u mërzit nga kazani mediatik kalorës,vetem mos harro se nga kazanët ziente sera e llava dhe digjeshin ushtritë me kalorsa kur mendonin se kishin me vete 1 milion shuplaka me leke droge… Cdo mbjellësh do korresh kalorës.Mos harro jepi me portokalli ne cdo bashki se na gajase o aktor i madh po ja kalon dhe Petkinit e Çaplinit.Mbahu shoku komandant se perveç surrelit te do dhe Tepelena,se atje ke Tërmet se Gramozin e harrove eeh sa ke harruar,por mqse harrove Gramozin në Tepelenë perfundimisht ke harruar PS-në.

Mos e vrit ke Rilindjen, çe do PS-në th,th,th😜😜😜.Kalorës kujdes me gjuhen kur thua të mundim fantazmat.Populli i djathtë,Çam ,minoritar,lsi-stë e socialist të zhgënjyer nuk janë fantazma dhe si tremb dot as me burg as me papunesi as me ndalim per Europë as me kete qe po bene duke futur ne perplasje civile te majten me te djathten. Mbahu Komandant erdhi dt 30 do festosh ditlindjen tënde mbase te fundit si Kalorës i Rilindjes se pergjimeve të Bild.Suksese në jetë Romeo dhe Rilindja.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje