Erdogan humbet Stambollin, gazetarja: Lajm i mirë për Shqipërinë dhe Kosovën

Ndaje

Humbja e dytë brenda disa muajsh e Erdoganit në Stamboll është konsideruar e bujshme.

Pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve në Turqi, partia e Rexhep Tayyp Erdogan humbi Bashkinë e Stambollit ka reaguar edhe gazetarja Arbana Xharra.  Ajo thekson se kjo humbje e Erdoganit në Stamboll është lajm i mirë për Shqipërinë dhe Kosovën.

Reagimi:

Güle-güle Erdogan!

Prej vitit 1990, AKP-partia e Erdoganit e ka pase pushtetin ne Stamboll. Humbjen ne zgjedhjet lokale nuk e pranoi, kerkoi serish zgjedhje, por votuesit e Stambollit, qender kjo shume me rendesi per Erdoganin i treguan sot per te dyten here, se ky eshte veten fillimi i renies se tij. Erdogani humbi keqas sot ne Stamboll, e zbehja e fuqise se tij reflekton edhe ne vendin tone. Prandaj ky eshte lajm i mire edhe per Kosoven dhe Shqiperine!

Ekrem Imamoglu kryesoi dje me 53.72% të votave në Stamboll. Ai ishte kandidati i opozitës i cili garoi përballë ish-kryeministrit Binali Yildirim. Pas këtij rezultati Erdogan është shprehur se shpreson se kjo zgjedhje e turqve të jetë për të mirën e vendit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje