FOTO/Zjarr në ndërtesën 6-katëshe, 3 të vdekur në Paris

Ndaje

Tre vetë kanë humbur jetën dhe njëri u plagos rëndë pas zjarrit i cili shpërtheu në një ndërtesë në Parisin qendror.

Një tjetër nga 27 vetë që u përfshirë në shuarjen e zjarrit  gjithashtu morën plagë të lehta që rezultojnë nga thithja e tymit, raporton AFP.

Sipas zjarrfikësve, flaka shpërtheu herët në mëngjes në një ndërtesë apartamentesh me 6 kate në rrethin e 11-të të Parisit, rue de Nemours. Struktura gjithashtu kishte një restorant dhe një dhomë me avull.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje