Basha, nje videomesazh tjeter per protesten e mbremjes

Ndaje

Pak orë përpara protestës së nëntë kombëtare të opozitës, kryetari Lulzim Basha publikon videomesazhin e dytë drejtuar shqiptarëve:

“40 mijë shqiptarë janë të pastrehë. Mijëra familje dëbohen nga shtëpia, pa ligj!
Ndërsa:
Milot – Balldren: 260 milionë euro për 17 kilometra.
Boll më me Shqipërinë që duan ata!
Është koha për Shqipërinë e të gjithë shqiptarëve!
Asnjë hap pas!
21 Qershor, ora 20.00
#shqiperiasieuropa”

Të gjithë bashkë sonte në orën 20:00, si njerëz të lirë, si qytetarë me dinjitet, si shqiptarë kurajozë, prindër, motra,…

Publiée par Lulzim Basha sur Vendredi 21 juin 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje