“S’ka arsye për përplasje”, Rama bën ironi me Metën: Ka informacione nga fallxhorja për gjakderdhjen

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Maliq në një miting në kuadër të fushatës zgjedhore sipas tij.

Duke folur në fjalimet e tij të gjata, ai  është kapur sërish me presidentin Meta, i cili së fundmi ka vendosur shtyrjen e zgjedhjeve të 30-qershorit.

Rama është shprehur se ironi se Meta është lajmëruar nga “fallxhorja” Monika Kryemadhi se do të ketë zgjedhje dhe ky i fundit kërkon shtyrjen e tyre.

Politikanët duhet të jenë shembull për të tjetër se asnjëherë nuk vihet në diskutim ligji dhe kushtetuta.  Del ai dhe thotë se do të ketë gjakderdhje, luftë.  Ka informacione nga filxhani fallxhores. Filxhani i fallxhores i paska thënë se të del një formë gjarpri këtu, kështu që do hajë  një kokë njeriu dhe dil dhe i shpëto dhe del dhe thotë se shpëtoi një gjak-dredhje. Nuk ka asnjë arsye të ketë asnjë gjak-derdhje, s’ka arsye”, u shpreh Rama.

Rama nuk kurseu as akuza ndaj opozitarëve, duke i fajësuar ata për mos hapjen e negociatave. Gjithashtu, kryeministri na siguroi se shqiptarët se nuk duhet të kenë frikë nga asnjë përplasje më 30 qershor, ndonëse frika dhe shqetësimi për këtë konflikt rritet çdo ditë dhe është kryefjala e shumë prej analizave të fundit.

ERTV Live😊: MALIQ #30QERSHOR🌹 ⭐BASHKIA QE DUAM⭐ SHQIPERIA🇦🇱QE🇪🇺DUAM

Publiée par Edi Rama sur Dimanche 16 juin 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje