“Na veçoni nga Shqipëria”, Rama i përgjigjet presidentit maqedonas: Çudi kjo qasje…

Ndaje

Me kërkesën e presidentit të saj, Maqedonia u shpreh zyrtarisht se kërkonte veçimin nga Shqipëria në shqyrtimin për hapjen e negociatave në Bruksel.

Presidenti  Pendarovski shprehej se Shqipëria mund të bëhej pengesë për hapjen e negociatave. (kliko ketu).

Lidhur me këtë deklaratë, ka reaguar kryeministri Rama, ku këtë kërkesë të Presidentit të vendit fqinj e konsideron si të çuditshme, ndërsa kujton kontributin kyç të Shqipërisë dhe qytetarëve të saj  në zhvillimet demokratik të vendit fqinj.

Presidenti @SPendarovski nënkupton favorizimin e ndarjes nga Shqipëria në vendimin për negociatat?Çudi kjo qasje, sidomos kur konsideron kontributin kyç të Shqipërisë&shqiptarëve në zhvillimet demokratike&rrugën europiane të shtetit mik.S’duket as e drejtë as praktike faktikisht!”, shkruan Rama.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje