Parlamenti ka rreshqitur rende, Ministrja Besa Shahini “voton” kunder Metes

Ndaje

Parlamenti shqiptar ka diskutuar sot per disa ore rresht rreth nje rezolute kunder dekretit te Presidentit Meta per shtyrjen e Zgjedhjeve.

Ne diskutime per rezoluten mund te perfshihen vetem deputetet qe do te votojne dhe jo zyrtare qe nuk jane anetare te Parlamentit.

Por ministrja e Arsimit, Besa Shahini e ka marre fjalen dhe ka folur per disa minuta rresht kunder dekretit te Metes. Ajo nuk eshte deputete dhe fjalimi i saj eshte ne shkelje te rregullores se parlamentit. Dekreti i Presidentit Meta nuk kishte lidhje me arsimin dhe as me provimet e matures.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje