Vasili- shqiptarëve: Jeni në të drejtën tuaj të largoni Edi Ramën, nuk duhet të vonoheni

0Shares
0

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar së fundmi lidhur me aferat korruptive të qeverisë, ku sipas tij më e madhja është ajo e Unazës.

Vasili shkruan se shqiptarët kanë të drejtën e tyre për larguar me çdo kusht Edi Ramën nga pushteti pasi sipas tij qeveria e tij ka grabitur 190 milion euro për një rrugë të vetme Milot Balldren.

Edi Rama me te tijët  grabisin 190 milion euro për një rrugë të vetme Milot-Balldren dhe 40 milionë euro tek Unaza e Re për vetëm 2 km rruge dhe guxojnë te rrinë akoma në karriget e pushtetit.”, shprehet ai.

REAGIMI I PLOTE

Dhjetra mijra qytetare çekë jane per jave te tera ne proteste ku kerkojne doreheqjen e kryeministrit Andrej Babis sepse ka shperdoruar 2 milion euro nga fondet europiane.

Edi Rama me te tijte grabisin 190 milion euro per nje rruge te vetme Milot Balldren dhe 40 milion euro tek Unaza e Re per vetem 2 km rruge dhe guxojne te rrine akoma ne karriget e pushtetit.

Shqiptaret jane ne te drejten e tyre te largojne me cdo kusht Edi Ramen bile nuk duhet te vonojne më asnje minute ….

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje