Kapen me kokainë në furgon dhe shtëpi, arrestohen të rinjtë shqiptarë në Itali

Ndaje

Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë, në akuzën e trafikimit të kokainës.

Mediat e huaja bëjnë me dije se shqiptarët emrat e të cilëve nuk janë bërë të ditur janë të moshave 30 dhe 35- vjeç, të cilëve në momentin e arrestimit i janë gjetur 3 kilogramë kokainë, në furgonin me të cilin ishin duke udhëtuar.

Më pas policia i ka ushtuar kontroll edhe në shtëpi, të cilën e ndanin me një tjetër shqiptardhe i janë gjetur edhe 50 gr kokainë.

Bëhet e ditur se tregtari ishte dëbuar nga Italia dhe nuk duhet të kthehej deri në vitin 2022. Të dy shqiptarët u dërguan në burgun e Marasit.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje