Sulmohen lajmet kritike per qeverine ne Facebook

Ndaje

Ne me pak se 2 ore nje numer lajmesh kritike per qeverine jane sulmuar sonte ne faqen e droni.al ne Facebook.

Nje grup i madh teknikesh te marketinit digital jane vene ne dispozicion te qeverise duke sakatuar media te pakontrolluara nga qeveria. Sonte eshte sulmuar nje video nga kampi i Korces dhe lajmi per postimin e Kryemadhit si dhe nje lajm tjeter per Kadarene.

Nje dite me pare jane sulmuar permes raportimeve ne Facebook pothuajse te gjitha lajmet per protesten e opozites, nderkohe qe ky sulm eshte bere i perditshem prej te pakten 10 ditesh.

Te dielen faqja droni.al u bllokua edhe ne google nga ora 19.30 deri ne oren 24.00, nje bllokim qe mund te behet edhe nga zyra teknike te qeverise dhe Akep ne Tirane.

Permes raportimeve zyrat e propogandes perdorin edhe naivitetin e algoritmeve te Facebook te cilat nuk eleminojne raportimet  falco.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje