Lëkundje tërmeti në juglindje, banorët dalin jashtë banesave të tyre

Disa lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti janë ndjere mëngjesin e sotëm në rrethin e Korçës rreth orës 06:33 minuta.

Tërmeti me magnitudë 5 ballë dhe thellësi 10 km, ka alarmuar qytetarët, të cilët kanë dalë jashtë banesave të tyre.

Raportohet se epiqendra ka qenë në fshatin Mollas të rrethit të Korçës, ndërsa në 3 banesa në fshatin Vidohovë të Devollit ka patur dëmtime.

Lëkundjet e tërmetit kanë zgjatur për disa sekonda, por deri tani nuk raportohet për persona të lënduar.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje