FOTO/Një tjetër artiste shqiptare korr sukses të madh, çmenden mediat serbe

Makeup artistja e njohur me origjinë shqiptare, Foinika Kay arritjen më të madhe të saj në industrinë e grimit e ka pagëzuar me emrin “Kosova”. Bëhet fjalë për qerpikë fallco të cilat Foinika i ka lancuar nën markën e njohur të grimit në botë “Tarte”.

Këtij suksesi nuk i kanë rezistuar as mediat serbe të cilat kanë shkruar për artisten e makeup-it. “Blogerja shqiptare lancon linjën e qerpikëve ‘Kosova’: Kudo në paketë janë motivet e Shqipërisë”, shkruajnë mediat serbe.

Ndërkohë vetë artistja ka reaguar në rrjetet sociale ku shkruan:

Akoma s’mund të mësohem me faktin se unë kam qerpikët e mi. Faleminderit të gjithëve që erdhën dhe përkrahën bashkëpunimin tim të parë. Falenderim special për Kozmetikën Tarte që më bëri pjesë të saj. Nëse me njeh mua, e di se unë gjithmonë vendos qerpikët dhe kam ëndërruar gjithmonë që të krijoj stilin tim personal të qerpikëve dhe kjo ishte absolutisht e përkryer. Ose je vajzë natyrale nga Kosova, ose vajzë ekstra”.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje