“Nuk e luan topi”, Balla gjen shpëtim tek Kodi Penal: Burg për dhunuesit e zgjedhjeve

Taulant Balla, i ndjërë në presion se ndoshta zgjedhjet nuk mbahen, ka filluar prapë nga kërcënimet.

Duke lexuar nenet e Kodit Penal që parashikon dhunimin e zgjedhësve, Balla thotë se askush nuk do ti cënojë ato, pasi kjo konsiderohet vepër penale.

Kush guxon të dhunojë një qender votimi, sipas neneve të  Kodit Penal, dënohët deri në 5- 7 vjet burg. Zgjedhjet do të mbahen në 30 Qershor”,-përsëriti sërish Balla.

Ai thotë se Shqipëria duhet të shpëtojë nga pengmarrja që po i bën, kreu i opozitës. Balla sulmoi liderët duke u thënë se kanë frikë nga reforma e drejtësisë dhe ndaj kanë braktisur Parlamentin.

Sa për pengmarrjen e partisë LSI nuk quhet pengmarrje, por trashëgimi brenda familjes. Arsyeja pse opozita ka zgjedhur këtë rrugë lidhet me frikën e liderëve nga reforma, Berisha, Basha, e kryemadhi e dinë se reforma në drejtësi nuk mund të bllokohet”,-vazhdoi Balla më tutje.

VIDEO

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje