VIDEO/ Vagona me naftë largohen përditë nga Shqipëria, Berisha: Grabitja e mafies së Ramës

Ndaje

Ish-kryeministri Sali Berisha referuar mesazhit të qytetarit dixhital shkruan se mafia e Ramës i grabit qindra-mijëra ton naftë Shqipërisë.

Qytetari në mesazhin e tij shkruan se vagonat me naftë largohen çdo ditë nga vendi dhe fitimi i kompanive koncesionare shkon deri në qindra miliona dollarë në vit, ndërsa ai i popullit tonë është zero.

Postimi i plotë: 

Mafia e naftes me ne krye Edvin Kristaq Hajnin i grabit qindra mijra ton nafte Shqiperise. Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

#nismathurje Nuk jemi të varfër por të vjedhur!

Video tregon vagonat me naftë që përditë largohen nga Shqipëria.

A e dini se sa është fitimi i kompanive konçesionare?

Qindra miliona dollarë në vit.

A e dini se sa është fitimi ynë si popull?

0

Si ka mundësi? 

Të tilla i kanë firmosur marrveshjet konçesionare në vite, ata që vazhdojnë e drejtojnë vendin pa u hyrë gjemb në këmbë.

E sikur kjo të mos mjaftonte, paguajmë edhe çmimin e naftës ndër më të shtrenjtët në botë, me cilësinë më skandaloze. 

Nuk jemi aspak një vend i varfër por jemi thellësisht të vjedhur. 

Të vjedhur e të përçarë.

Dita kur bashkohemi, do të jetë dita kur zhvillohemi!

#Bashkohu

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje