Basha: Gazeta ‘Bild’ zbuloi makthin e Ramës, përfshirjen e tij direkte në vjedhjen e zgjedhjeve

Ndaje

Menjëherë pas mbledhjes së Kryesisë së Partisë që caktori datën 25 maj si ditën e zhvillimit të protestës së 6 kombëtare, kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha ka folur edhe për shkrimin e gazetës së madhe gjermane “Bild: që faktoi lidhen e Edi Ramës me manipulimin e zgjedhjeve në Dibër përpara se të bashkohej me krimin për të vjedhur zgjedhjet e vitit 2017

“Pas asgjësimit të Gjykatës Kushtetuese dhe asaj të Lartë, sot e gjithë Shqipoëria ka kuptuar se ku fshihet makthi i Ramës në dosjet hetimore ku është i përsfshirë në dosjet hetimore në bashkëpunim me krimin për të vedhur zgjedhjet në Dibër dhe më pas zgjedhjet e vitit 2017

Sot Bild ka bërë një panoramë tronditës si një qeveria sillet si bandë si gangstere që e përdor gazetari por ka zbukuar edhe diçka që në dosjen 184 figuron vetë Edi Rama duke u siguruar që manipulimi i vjedhjes së votave është pikërisht siç do ai”

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje