“Këtu ka vetëm një fajtor”, Rama shmang përgjegjësitë: Ja çdo flasim po shkuam tek dialogu

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ia ka lënë fajin opozitës lidhur me situatën aktuale të tensionuar në vend.  Rama ka hedhur poshtë atë që i kerkohet kryeministrit, si i vetmi

Ti je i pari I vendit, ti je Kryeministër, nuk funksion”,-tha Rama.

Sipas tij, ata që dhunojnë janë fajtorë të krizës, duke përjashtuar qeverinë nga cdogjë tjetër.

Kryeministri nuk kurseu fjalë ndaj opozitës, ndërsa nuk mohoi as  mundësinë për të dialoguar dhe bashkëpunuar me të. Rama tha se nuk është në të drejtë për të negociuar kushtetutën dhe shtetin.

Edhe pse Edi Rama ka përshëndetur qëndrimin e partive gjermane, ka thënë se për dialog nuk ka nevojë për gjermanët, amerikanë apo për francezë.

Ai ka thënë se është i gatshëm për t’u ulur për të dialoguar me opozitën.

Dialog është të flasësh për atë që është e rendësishme dhe probleme, jo të bëjmë të ndjehet mirë opozita’, shtoi Rama.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/291458508467013/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje