Ilir Demalia: Rama duhet të tërhiqet, protesta do të vijë në rritje

Ndaje

Analisti Ilir Demalia në një lidhje telefonike për RTV Ora teksa komentoi marshimin e opozitës u shpreh se protesta e opozitës do të vijë gjithmonë e më shumë në rritje.

Demalia: Nuk ma mori mendja se do kishte një organizim kaq të madh. Protesta do të jetë në rritje. Rama dhe gjithë qeveria e tij e kanë degjeneruar dhe deniguar gjendjen në një pikë pa kthim. Mendoj që Rama e ka të kotë vazhdimin, në këtë situatë nuk mund të qeverisë më. 

Ne sot kemi një parlament unipartiak. Rama duhet të tërhiqet patjetër, këtë klimë e krijoi vetë. Cfarë presim ne nga drejtësia kur e dimë që është e kapur. 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje