Protesta e opozitës, reagon Rama: Qeverisë s’ka ç’i bën, po Shqipërisë i bën veç dëm

0Shares
0

Protesta e opozitës vazhdon ende, ndërsa qytetarët janë duke qendruar për disa orë përballë Kryeministrisë.

Nga ana tjetër, Kryeministri Edi Rama ka një reagim në Twitter për protestën e sotme, duke theksuar se zjarri i hedhur mbi ndërtesën e Kryeministrisë nuk i bën dot asgjë, por vetëm dëm Shqipërisë, ndërsa publikon një video nga zjarri tek dera e qeverisë.

“Çfarë trishtimi një lider opozite që me zë të ikur i thotë qeverisë “Aman ik!”, ndërkohë që ata rrotull tij hedhin zjarr mbi godinën e saj! Uroj që kujt vetë ende pas kësaj politike qorre, t’i jetë hapur sonte syri nga zjarri që qeverisë s’ka ç’i bën, po Shqipërisë i bën veç dëm”, shkruan Rama.👎

https://twitter.com/ediramaal/status/1127280702989512704?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1127280702989512704&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.panorama.com.al%2Flajm-i-fundit-protesta-e-opozites-reagon-rama-qeverise-ska-ci-ben-i-thote-aman-ik%2F

Dhe ministri Sandër Lleshaj reagoi më herët përmes një postimi në Twitter.

“Me Molotov nuk ndërtohet demokracia, por synohet të shkatërrohet Shqipëria. Por kjo gjë është e pamundur! Ftoj qytetarët e përgjegjshëm të distancohen nga sulmi ndaj institucioneve. Askush nuk mund ta djegë Shqipërinë përsëri! ,-shkruan Lleshaj në twitter.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje