Basha nga Mallakastra: Në prag të rrëzimit të klikës kriminale dhe të korruptuar

Ndaje

Pas takimit në Pogradec dhe Gjirokastër, kreu i opozitës Lulzim Basha u ndal në qytetin e Ballshit.

Pavarësisht reshjeve të shiut, sheshi qëndror i qytetit ishte i tejmbushur me qytetarë.

Gjatë fjalës së tij, Basha u shpreh se, klikës në pushtet po i vjen fundi.

“Falenderim të veçantë për ata qindra të rinj që më pritën në hyrje të qytetit. Një pjesë të vonesës ia dedikoj mikpritjes gjirokastrite. Gjirokastra, Tepelena, Përmeti, Dropulli, Libohova është në këmbë. Kjo është thirrja që buron nga jugu në veri “Rama ik”. Sot jemi mbledhur në muzgun e tiranisë së krimit, në prag të rrëzimit të klikës më kriminale dhe të korruptuar që ka patur vendi në 30 vite. Në këtë muzg që po e bekon Zoti me ujin e perëndisë, me shiun që bie si ogur i të nesërmes pjellore, për punë, mirëqënie, liri për të gjithë mallakastriotët, për të gjithë shqiptarët”, u shpreh Basha.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje