FOTO/Me “Maduron në duar”, demokratët kërkojnë largimin e Ramës në Mirditë

Ndaje

Banorë dhe simpatizantët të Partisë Demkratike, po zhvillojnë në Mirditë një protestë kundër qeverisjes vendore, sikurse dhe kundër qeverisjes së kryeministrit Rama.

Protestuesit mbajnë në duar flamuj të PD-së dhe pankarta me shkrimet “Rama ik” ,”Fund qeverisë së hajdutëve dhe oligarkëve”.

Ajo që bie në sy janë dhe fotot e Maduros, të printuar në pankartat e tyre si simbol i protestave.

Të pranishëm në protestë janë edhe ish-deputetet Andon Frrokaj dhe Lindita Metaliaj si dhe përfaqësuesi i PD, Çlirim Gjata.

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/520637188468458/?t=5

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/691396921278657/?t=1

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje