Rrezikonte mbytjen, anija e Forcave Detare shpëton gomonen me 50 emigrantë

0Shares
0

Një gomone me 50 emigrantë (40 burra dhe 10 gra) është shpëtuar nga anija “Butrinti”, e Forcës Detare me mision në detin Egje, gjatë patrullimit në zonën e saj të operacionit, mbrëmjen e djeshme.

Gomonja ishte nisur nga Ceshme drejt ishullit të Chiosit.

Menjëherë është bërë shoqërimi i gomones si dhe njoftimi i situatës Rojës bregdetare turke,greke dhe Forontex.

Emigrantët janë marë nga Roja bregdetare turke, e cila ka vijuar lundrimin drejt portit të Ceshmes.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje