Zoti KM, nuk po të hynë ty në shtëpi media por po i hyn ti shqiptarëve!

Ndaje

Sot në Parlament kryeministri Rama, foli përsëri për ligjin e shpifjes për median dhe ndalimin dhe gjobitjen për shpifje.

Pazari gjësë gjallë i politikës shqiptare ka kaq vjet që është një pazar hidh e prit në funksion të propogandes dhe aferave korruptive të politikës dhe njerëzve të saj.

Megjithë defektet dhe mangësitë që ka media, ajo ka qenë shumë më përpara si liri mendimi, si gjuhë e kontrolluar dhe si denocim i afereva korruptive. Edhe në media kjo ka qenë e kufizuar pasi disa nga mediat dhe jo pak kanë shërbyer si patllake të partive përkatëse dhe kryetarëve të saj dhe janë bërë pjesë e korruptit dhe vazhdojnë siç po bën kryeministri sot.

Kryeministri duhet të kuptoj se me sistemin e rrjeteve sociale që funksionon sot, edhe sikur ti mbyll të gjitha gazetat dhe televizionet, opininet dhe skandalet e qeverisë së tij dhe atij personalisht nuk i mbyll dot.

Kështu kjo është një ndërrmarrje e dështuar e kryeministrit që më shumë tregon panikun që e ka zënë

Të dashurit KM, unë si qytetar po i çoj selam me disa “shpifje”!

Si kryetar i Bashkisë Tiranës për 16 vjet dhe kryeministër i për 6 vjet, duhet të japësh llogari por jo me Arta Markun, kryeprokurore, e as me kryeprokurorin e Tiranës Bledar Ermonela Felajn, siç është katandisur drejtësia sot, por me një drejtësi të pavarur që duket shumë e largët në gjendjen që është shkërmoqur shteti, duhet të bëni transperencë për gjithë aferat korruptive me bandën e oligarkëve të pastrimit të parave të krimit organizuar për prishjen e trashëgimisë dhe historisë së kryeqytetit ku e ke kthyer në një qytet monstër.

1.Prishe Stadimun Kombëtar dhe gjithë harmoninë dhe bukurinë e një kompleksi të sheshit Universitetit, si gjeja me e bukur e kryeqytetit dhe Shqipërisë për të ndërtuar një monstër jo vetëm si bukuri arkitekturale por edhe si shkatërrim urban të pariparueshëm të zonës. Madje, sheshe te tilla bota jo vetëm që nuk i prish por edhe i mirëmban si pjesë e etapave historike dhe arkitekture të mrekullueshme të një periudhe.

2. Prishe gjithë vilat e Bllokut dhe tashmë e ke kthyer në nje hale ku tallavaja e tregut hashashit e kokainës e ka kthyer në një urinore rrugore.

3. Prishe sheshin Skendërbe dhe e ktheve dhe këtë në një monstër shesh sëbashku Lali Erin.

4. Prishe Hotel Vjosën për të ngritur një monster tjetër.

5. Prishe lulishte Vollgën me gjithë zonën e Vollgës për të ndërtuar një monstër tjetër, ku sahati i madh do duket si Erion Braçe.

Të gjitha këto jo në funksion të ndërtimit qytetit por në funksion të oligarkëve të ndërtimit të lidhur me paranë e krimit dhe pastrimin e saj nëprmjet jush për të j’u mbajtur ju në pushtet.

6. Mos të hymë ke shtëpia Bunkeri Surrelit!

As tek vëllai Olsi që erdhi nga Amerika në Eldoradon e Rilindjes Shqiptare!

As tek Linda që gjeti atë që duhet për atë që i duhet në punët që duhen për t’u dashur . . .

7. Ke shkatërruar të gjithë strukturat dhe institucionet shtetërore . Shteti sot është i shkërrmoqur dhe nuk ka Parlament!
Nuk ka Gjykatë Kushtetuese!
Nuk ka prokurori!
Nuk ka gjykata!
Nuk ka Këshillin e Lartë të Drejtësisë!
Nuk ka kryetar të Kontrollit Shtetit.

Sot shteti shqiptar është një anarki totale ku mbrohet nga disa media të KM si vazhdë e korruptimit medias për ti shërbyer si megafon i Rilindjes

KM, nuk ta ka fajin gazetaria as gazetarët që denoncojnë aferat korruptive dhe shkatërimin e institucioneve që ke ngritur ti vetë, dhe po të garantoj, së herët a vonë do të biesh vetë brënda në këtë piramidë krimi me kokë poshtë që ke ngritur

Po të kujtoj dhe një gjë, kur drejtuesit e një shteti fillojnë luftën me median aty është fundi tyre.

Në këtë rast po të kujtoj thënien e Abraham Lincoln, one of the father i krijimit të SH.B.A:

“Më përpara do të pranoja një shtyp të lirë pa shtet sesa një shtet pa shtyp të lirë”

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje