Kërkohej si mashtrues në Shqipëri, ja se si u arrestua shqiptari në Itali

Ndaje
Foto Ilustruese

Një shqiptar kishte dy vite që kërkohej në Shqipëri për zhvatje, por fshihej në Itali.

Ai u arrestua sot në qytetin e Jesit, pas një operacioni të kooordinuar të karabinierëve lokalë.

Media italiane nuk ka bërë të ditur emrin e 36 vjeçarit.

Gjatë gjithë kohës së arratisë, shtetasi shqiptar fshihej në një apartament në Jesi dhe kishte një sjellje normale në publik, për të mos rënë në sy që ishte i kërkuar.

Tashmë shqiptari duhet të bëhet gati të ekstradohet për në vendin e origjinës, ku do të kryejë edhe burgun.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje