Mustafaj: Shkuarja në zgjedhje me një palë,rrezik për demokracinë

Ndaje

Ish-deputeti i PD Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News 24” tha se shkuarja në zgjedhje me vetëm njërën palë politike është rrezik për demokracinë.

“Ju pyetët nëse mund të shkohet në zgjedhje me vetëm njërën palë. Teknikisht shkohet edhe me njërën palë. Por, në demokraci zgjedhjet janë edhe moral, edhe përfaqësim. Po shkohet në zgjedhje në mënyrë të njëanshme. Kjo nuk është mirë për demokracinë, madje është precedent i rrezikshëm për demokracinë”, tha Mustafaj.

I pyetur për vizitën e Palmer në vendin tonë, Mustafaj u shpreh se ai delegoi atë që dëshiron administrata amerikane.

Besnik Mustafaj nënvizoi se nuk sheh preukopim të madh të partnerëve ndërkombëtarë për të gjetur një zgjidhje për krizën.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje