Protesta kundër kryeministrit Rama në Librazhd, arrestohet kryetari i PD-së

Ndaje

Policia e Librazhdit ka proceduar penalisht kreun e PD-së në Librazhd, Bujar Vreto si dhe 5 simpatizantë të selisë blu. Ata janë proceduar  pasi tentuan të bllokojnë hyrjen e eskortës së kryeministrit Edi Rama në Librazhd gjatë ditës së sotme.

Një grup qytetarësh të Librazhdit dhe drejtues të degës së PD-së kishin dalë në hyrje të qytetit për të protestuar kundër Kryeministrit  Edi Rama dhe qeverisjes së tij.

Personat e proceduar:

Bujar Vreto          (kryetar i PD-së)

Arben Kurti

Roland Abazi

Xhevdet Balliu

Florant Vreto

Arianit Leka

Akuza e Policisë është se, këta persona kanë tentuar të bllokojnë eskortën e kryeministrit gjatë hyrjes në qytetin e Librazhdit, aty ku sot kreu i qeverisë organizoi takimin e rradhës.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje