Sherri në tunelin e dhomave të zhveshjes, reagon Tirana: Do e çojmë në FIFA dhe UEFA

Pas disa incidenteve të ndodhura rresht, ekipi i Tiranës ka reaguar në rrjetet sociale.

Përmes një denoncimi publik, ata dënojnë ngjarjet e ndodhura dje në stadium. Sipas njoftimit, klubi dënon provokimet dhe dhunën ndaj lojtarëve. Më tëj, në njoftim thuhet se ngjarjet e dy javëve të fundit do të relatohen gjithashtu në FIFA dhe  UEFA.

Kujtojmë së gjatë ndeshjes së djeshme me Laçin, gjakrat u ndezen pas kohës së ekzagjeruar shtesë dhe barazimit të ardhur në minutën e 99.

Sipas burimeve bëhet me dije drejtuesit e lojtarë të Tiranës, po sqaroheshin me arbitrin Kridens Meta, për shtesën e gjatë. Nga kjo protestë e ashpër e bardhebluve, ka nisur edhe sherri me lojtarët e Lacit dhe drejtuesit kurbinas, ku është goditur edhe Micheal Ngo’o.

REAGIMI I PLOTE

Klubi i Futbollit Tirana denon ashper ngjarjet e ndodhura dje ne stadiumin “Selman Stermasi”. Lojtaret e Tiranes u provokuan dhe u dhunuan. Klubi i ka vene ne dispozicion te Policise se Tiranes pamjet filmike per gjithcka ka ndodhur ne perfundim te ndeshjes Tirana – Laçi dhe pret zbardhjen e ngjarjes si dhe pasojat ligjore.

Denoncimet publike ne kete vend, thuajse gjithmone kane rene ne vesh te shurdhet per te mos sjelle ndryshim. Per kete dhe te tjera arsye, zgjedhim te mos flasim gjate por te veprojme.

Dy jave me pare, gjyqtari Olsi Sokoli vodhi turpshen skuadren ne fushe ndaj Kastriotit dhe klubi ka hapur nje ceshtje ndaj tij ne FIFA, ne sektorin e Luftes kunder Racizmit, ne mungese te nje pergjigje nga Federata Shqiptare e Futbollit.

Dje skuadra u vodh ne fushe, ne nje ndeshje qe mund te luhej deri ne te gdhire sipas kryesorit Kridens Meta dhe me pas u provokua dhe u godit turpshem.

Pamjet filmike jane depozituar ne Policine e Tiranes. Ngjarjet e dy javeve te fundit do te relatohen gjithashtu ne UEFA dhe FIFA.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje