LAJM I FUNDIT/Tjetër grabitje në Korçë, autorët marrin një sasi të konsiderueshme parash

Ndaje

Një tjetër pike të këmbimit valutor mësohet se është grabitur mëngjesin e sotëm.

Sipas informacioneve, këtë herë ka ndodhur në Korçë.

Autorët kanë marrë një sasi të konsiderueshme parash, informon policia.

“Nje person me arme te ftohte( thike) ka shkuar dhe ka kercenuar punonjesin dhe ka mundur te marr nje sasi te konsiderushem parash” informon policia.

Dyshohet se ka marrë një shumë parash, rreth 2500 euro dhe 1 mln lekë të vjetra në kercenimin e thikës.

Ngjarja u regjistrua rreth ores 09:00. Autori me pas eshte larguar. Policia ndodhet ne vendin e ngjarjes dhe po punon per identifikimin dhe kapjen e autorit.

Kujtojmë se vetem para pak çastesh, ndodhi një grabitje në Tiranë, kur nje kambist po çonte lekët në bankë dhe në atë moment e grabitën dy persona.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje