Vokshi: Qeveria fshin ditën e Teatrit në emër të korrupsionit miliona euro të shembjes së TK

Ndaje

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka kritikuar sot kryeministrin Edi Rama dhe ministrinë e Kulturës se heshtën ne Ditën Ndërkombëtare të Teatrit, dhe kjo në emër të korrupsionit miliona euro për shembjen e ndërtesës së Teatrit Kombëtar.

POSTIMI I VOKSHIT:

Dita e Teatrit harrohet në emër të korrupsionit! @ediramaal, Ministria e Kulturës heshtën Ditën Ndërkombëtare të Teatrit, në emër të korrupsionit mln 💶 për shembjen e ndërtesës së Teatrit Kombëtar.Falenderim @ALLforTheatre, qytetarëve që protestuan në mbrojtje të vlerave 🇦🇱.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje