Albumi i ri i Tunës, Aurela i ka dy fjalë për këngëtaren

0Shares
0

Altuna Sejdiu prej disa ditësh është ne qendër të vemendjes për shkak të albumit të saj të ri, këngët e të cilës janë padyshim të ndjera dhe plot stil. (lexo ketu)

Tuna vendosi të vinte me një projekt të mbështetur nga Armend  Rexhepagiqi ku ajo që bie në sy është tekste shqip, të ndjera dhe me skenografi të veçantë.

Tuna ka marrë vlerësimë positive nga fansat, ndërsa nga artistët dhe kolegët e saj gjëjmë shumë pak komente deri tani.

Ajo që nuk ka ndenjur në heshtje është Aurela Gaçe. Gaçe ka reaguar në rrjetet sociale dhe nuk kursen aspak fjalët e mira.

Më gëzoi shumë fakti që në këtë rrëmujë të përditshme me garë ‘singëllash’, Tuna zgjodhi të vijë me album. Pikërisht sot kur duket sikur albumet nuk jetojnë më dhe s’kishte se si të ndodhte ndryshe me muzikë e vargje shpirti. Vlerësim për punën, kur bëhen punë të tilla, nuk mund të qëndrojmë indiferent e të mos vlerësojmë me dashuri. Është shpresë për të dhënë më shumë”,-shkruan Aurela.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje