FOTO/Ronaldo me biznes të ri, drejtimin ia beson partneres së tij

Përpos karrierës së suksesshme dhe fitimprurëse në futboll, ylli i Juventusit ka menduar dhe për biznes.

Cristiano Ronaldo sapo ka inauguruar në Madrid një qendër për transplantimin e flokëve, qerpikëve dhe mjekrës, ku ai është ortak me 50% me dikë tjetër.

Mesa duket futbollisti ka menduar dhe për të ardhmen e tij, pasi jo gjithmonë do te jetë në fushë duke debutuar. Biznesi do ta bëjë atë të jetë i angazhuar, ndonëse tani për tani ia ka lënë në dorë partneres së tij.

Në krah të tij bukuroshja Georgina, shumë komode në rolin e saj të ri si menaxhere. Ronaldo ka shpjeguar për të përditshmen spanjolle ABC që zgjodhi Madridin si qendër për biznesin e tij të ri për shkak se ky qytet kishte qenë një pjesë e rëndësishme në karrierën e tij, ku ai kishte kaluar një pjesë të madhe të jetës dhe ku kishte formuar familjen’.

Por për dikë që e njeh mirë biznesin Spanja është Vendi i dytë në botë për rastet ku njerëzit vuajnë nga humbja e flokëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje