Rama çon në gjyq ish-kryeministrin Berisha, ja sa para i kërkon

Kryeministri Edi Rama ka paditur sot ish-kryeministrin Sali Berisha për shpifje.

Padia lidhet me akuzat që Berisha ka bërë ndaj Ramës për paktin me Greqinë.

Rama ka kërkuar 100 mijë lekë të reja dëmshpërblim për dëmin moral. Sot është zhvilluar seanca e parë në Gjykatën e Tiranës, ndërsa e dyta është caktuar më 11 prill me gjyqtare, Fida Osmani.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje