VIDEO/Policia tregon pamjet: Nuk rritim numrin e gjobave, por parametrat e sigurisë

Policia e Tiranës përmes disa pamjeve tregon se nevoja e ndërhyrjes së saj në qarkullimin rrugor është e nevojshme.

Sipas Policisë rrugore, imazhet tregojnë që edhe pse puna parandaluese e policisë rrugore, me patrullime dhe monitorime të përditshme vijon të jetë prezente me forma dhe mënyra kontrolli nga më efikaset, përsëri në rrugët e kryeqytetit konstatohen drejtues mjetesh, që neglizhojnë dhe shkelin rregullat e qarkullimit rrugor, duke rrezikuar veten dhe të tjerët.

Rrugorët e kryeqytetit janë të angazhuar për kontrollin e territorit me të gjitha burimet njerëzore dhe llogjistike, me qëllim për të disiplinuar përdoruesit e rrugës, rritur parametrat e sigurisë dhe jo numrin e gjobave”, sqaron policia.

TiranëImazhet tregojnë që edhe pse puna parandaluese e policisë rrugore, me patrullime dhe monitorime të përditshme vijon të jetë prezente me forma dhe mënyra kontrolli nga më efikaset, përsëri në rrugët e kryeqytetit konstatohen drejtues mjetesh, që neglizhojnë dhe shkelin rregullat e qarkullimit rrugor, duke rrezikuar veten dhe të tjerët.Rrugorët e kryeqytetit janë të angazhuar për kontrollin e territorit me të gjitha burimet njerëzore dhe llogjistike, me qëllim për të disiplinuar përdoruesit e rrugës, rritur parametrat e sigurisë dhe jo numrin e gjobave.✅ Mos hezito nëse jeni dëshmitar i këtyre shkeljeve, denonco te 112.

Publiée par Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë sur Mardi 12 mars 2019

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje