FOTO/ Qeveria Rama dëbon nga Shqipëria gazetaren kritike ndaj saj

0Shares
0

Gazetarja e huaj, Alice Taylor, që jeton dhe punon në Shqipëri permes nje postimi ne twitter deklaron se ajo po debohet nga Shqiperia per kritikat qe i ben qeverise.

Ajo shprehet se kjo nuk eshte e drejte pasi eshte shtatezëne dhe pret nje femije shqiptar.

Postimi i gazetres në Twitter:

‘Qeveria shqiptare, pasi më sulmoi mua dhe partnerin tim për shkak të punës si gazetarë dhe kritikat e mia ndaj tyre, tani më kanë anuluar rinovimin e lejes së qëndrimit.

Kështu tani jam në Shqipëri në mënyrë të paligjshme dhe më kërkojnë të largohem, pavarësisht se kam një certifikatë mjekësore duke thënë se nuk mund të udhëtoj për shkak të komplikimeve që mund të kem pasi jam pothuajse 6 muajshe shtatzënë. Me një fëmijë shqiptar’,

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje