Gruaja çon macen për t’i bërë operacion plastik, arsyeja është shumë qesharake

Ndaje

Një grua është akuzuar për “abuzim ndaj kafshëve” pasi i bëri maces disa ndërhyrje kirurgjikale në fytyrë. Arsyeja është me të vërtetë qesharake.

Gruaja e paidentifikuar nga Kina, e mori macen e saj duke lejuar që ti nënshtrohet  një operacioni në sytë e saj, pasi pretendoi se nuk i pëlqente forma e tyre dhe mendonte se ishin “të shëmtuar”.

Macja thuhet se i është nënshtruar një operacioni të dyfishtë, ku një rrudhë është shtuar në qepallat e kafshës, për të krijuar pamjen e një monolidi.

Për ta bërë këtë, veterineri bëri një prerje në secilën prej qepallat e maceve me një bisturi.

Një prej televizioneve vendase  zbuloi fotot tronditëse të maces pas procedurës, e cila besohet se i ka kushtuar gruas 10,000 juanë.

Në fotografi, duket sytë e kafshës, të cilat janë shumë të kuqe dhe të fryrë. Një linjë e qepjeve gjithashtu mund të shihet në secilin sy.

Sipas stafit të Spitalit të Pediatrisë Rupeng në Nanjing, ku operacioni është kryer, operacioni i dyfishtë i qepallës është i zakonshëm dhe me shumë pronarë të qeneve priren ta bëjnë atë, pasi kafshët e tyre marrin pjesë në shfaqje.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje