‘Vesi del me shpirtin’, Salianji zbulon planin: Qeveria po prish zgjedhjet kudo të jenë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka akuzuar qeverinë se tani po ndërhyn dhe në zgjedhjet për kryetarin e ri të Komunitetit Mysliman të Shqipërisë.

Në një reagim në rrjetet sociale, Salianji shkruan:

”Shqipëria po vlon nga padrejtësia dhe kauza e zgjedhjeve të lira është kulmimi i saj, por qeveria që e ka ves nuk rri dot pa prishur zgjedhjet kudo të jenë!

Ditën e nesërme Komuniteti Mysliman i Shqipërisë zhvillon zgjedhjet, por qeveria duket qartasi që po ndërhyn, po njësoj dhe me të njëjtat mënyra sikur të jenë zgjedhje parlamentare!

Populli thotë vesi del me shpirtin!”

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje