Policia e Shtetit ‘vuan’ për qen, tender 2.5 milionë lekë për blerjen e tyre

Ndaje

Rreth 2.5 milionë lekë të reja pritet të shpenzojë Policia e Shtetit për të blerë “qen agjentë”.

Në Agjencinë e Prokurimit Publik është publikuar tenderi për “blerje qen riproduktorë”, siç i quan policia e shtetit.

 

 

Instituti i Përgatitjes së Qenve të Policisë, ose siç njihet nga të gjithë si “Shkolla e Qenve”, është e vetmja e tillë që funksionon në vendin tonë prej viteve ’50 dhe ndodhet në periferi të Tiranës. Por një problematikë e këtij instituti ka qenë freskimi i racës, prandaj dhe në vitin 2018  13 qenë të Policisë së Shtetit dolën në shitje.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje